Aktivitātes

 • Mācību centra instruktoru pieredzes papildināšana
 • Apmeklētās izstādēs

  “FinnMetko – 2016” (Somija)

  Mācību centra instruktri 2016. gada 1. un 2. septembrī sadarbībā ar SIA “4 Forest” pārstāvjiem apmeklēta „FinnMetko” darbmašīnu izstādi. (1.-3.09.; 9-17). Izstāde notika Jamsas pilsētā, Jamsas profesionālās koledžas, Jamsas pilsētas un privāto zemes īpašnieku teritorijās. FinnMetko kopumā ietvēra vairāk nekā 200 ha lielu kopējo izstādes platību, kuru veidoja āra un iekštelpu izveidotie stendi, stāvlaukumi, testa un sacensības zonas. Izstāde ir apvienojusi 2500 zemes būvdarbu, mežizstrādes un enerģētikas nozares uzņēmumus.dsc08017

  FinnMetko ir Somijas lielākā un svarīgākā darbmašīnu nozares profesionālā un pārdošanas izstāde. Izstādes laikā tika rādīti darbmašīnas lietošanas paraugdemonstrējumi un testa braucieni. Paraugdemonstrējumos piedalījās mežistrādes mašīnas, enerģijas ražošanas iekārtas, šķeldošanas un drupināšanas mašīnas, akmens un citu cieto materiālu drupinātāji.

  Savas meža mašīnas demonstrēja tādi uzņēmumi, ka Valtra, Nisula Forest Oy, Komatsu Forest Oy, Ponsse Oyj, Sampo-Rosenlew Oy, Profi Pro Oy u.c.

  Ponsse Oyj izstādes laikā organizēja harvestera un forvardera operatoru sacensības.

  Izstādē varēja aplūkot arī transporta nozari, zemes mērniecības ierīces, dronus, siltumkatlus, kvadraciklus aprīkotus ar baļķu izvešanas piekabēm, hidrauliskos savienojumus, rokas instrumentus, ķēžu asināšanas iekārtas, harvestera galvas ruļļus, forvardera kausus un citus tehnikas komponentus un remontmateriālus.

  “Elmia Wood – 2013” (Zviedrijā)

  2013.gadā no 4. līdz 6. jūnijam mācību centra vadītājs un četri instruktori apmeklēja lielāko meža nozares izstādi “Elmia Wood – 2013”, kas notiek reizi vairākos gados.

  Vizītes laikā tika nodibināti vairāki kontakti ar līdz šim neiepazītiem meža mašīnu ražotājiem un to pārstāvjiem Baltijā, satikas arī ar jau zināmiem meža mašīnu ražotājiem Valmet, Rottne, Ponsse, Logset, John Deere, Timbear, Gremo, Sampo, Eko Log un Tigercat rūpnīcu pārstāvjiem.

  Tika savākta plaša informācija par meža mašīnu aprīkojuma (harvesteru galvas, forvarderu satvērējkausi, meža mašīnu riepas un ķēdes, vadības programmatūra, manipulatori, šķeldotāji u.c.) ražotājiem.

  Iegūtā informācija tiks izmantota Mācību centra vajadzībām un meža mašīnu operatoru, LLU MF studentu un OVT audzēkņu apmācībās.

  Izstādes laikā tika savākta informācija arī par jaunumiem un attīstības tendencēm bioenerģijas ražošanā un izmantošanā.

  Jaunās JOHN DEERE E-SĒRIJAS meža mašīnu demonstrācija Latvijā (23.09.2010.)

  Mācību centra instruktori un vadītājs 2010.gada 23. septembrī piedalījās SIA „Intrac” rīkotajā jaunās John Deere E-sērijas forvarderu un harvesteru demonstrācijā Latvijā. Pasākums norisinājās Vidusdaugavas mežsaimniecības Vecumnieku meža iecirknī.

  Demonstrācijas laikā dalībnieki varēja iepazīties un arī vērot darbībā jaunos John Deere E-sērijas forvarderus (810E, 1010E, 1110E, 1210E) un E-sērijas harvesterus (1170E, 1270E).

  Pasākumu apmeklēja dažādu Latvijas mežizstrādes uzņēmumu pārstāvji, kā arī viesi no Lietuvas, Polijas un Igaunijas. Piedalījās arī John Deere piegādātāju pārstāvji no Somijas un Zviedrijas.

  Demonstrācijas laika tika gan stāstīts par John Deere mežtehnikas jaunajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, gan arī rādītas dažādas prezentācijas.

  Somijas mežizstrādes tehnikas izstāde FINNMETKO

  2010.gada septmebra sākumā Mācību centra instruktors Egils Sausserdis kopā ar SIA Konekesko Mežtehnikas tirdzniecības speciālistu Eināru Šķēlu un vairāku mežizstrādes uzņēmumu vadītājiem apmeklēja Somijas mežizstrādes tehnikas izstādi FINNMETKO, lai iegūtu jaunāko informāciju par mežtehnikas attīstību un aktualitātēm meža nozarē.

  “Elmia Wood – 2009” (Zviedrijā)

  2009.gada jūnijā Mācību centra instruktori un vadītājs apmeklēja lielāko starptautisko mežsaimniecības izstādi, kurā ieguva informāciju par jaunākajām tendencēm mežsaimniecības nozarē.

  “Mežs un koks – 2009”

  2009.gada aprīlī Mācību centrs izstādes laikā popularizēja savas izstrādātās meža mašīnu operatoru apmācību programmas un apmācību iespējas mežizstrādes uzņēmumu operatoriem.

  “Skola – 2009”

  2009.gada februārī Mācību centrs piedalījās izstādē „Skola-2009″, kurā demonstrēja meža mašīnu simulatoru, kā arī veica aktīvu informatīvo darbu jauniešu vidū par iespējām apgūt meža mašīnu operatoru prasmes.

 • Dalība MK noteikumu izstrādē

  Dalība MK 406.noteikumu (“Kvalifikācijas prasības speciālistiem un prasības mācību iestādēm, kas sagatavo traktortehnikas vadītājus, un traktortehnikas vadītāju sagatavošanas programmas”) pārstrādes procesā.

  Kopā ar AS LVM Apaļkoku piegādes pārstāvi, Mācību centrs 2009.gada pavasarī aktīvi līdzdarbojās ZM izveidotajā darba grupā pie grozījumu veikšanas MK noteikumos Nr.406., piedaloties ar saviem ierosinājumiem par izmaiņām noteikumu sadaļā, kas nosaka Meža mašīnu vadītāju apmācību kartību.

  Kopš 2010.gada 3. marta spēkā stājās jaunie MK noteikumi Nr.206.:http://www.likumi.lv/doc.php?id=206118.